Technical Details
| Technology | DDR4 |
| Speed - DDR4 | 3200 |
| PC speed - PC4 | 25600 |
| Density | 16GB |
| Module type | UDIMM |
| DIMM type | Unbuffered |
| CAS latency | 22 |
| Extended timings | 22-22-22 |
| Voltage | 1.2V |
| Kit Qty | 1 |
| Warranty | Limited Lifetime |
₹5,046
Benefits
MODEL NO. : CT16G4DFRA32A
| Technology | DDR4 |
| Speed - DDR4 | 3200 |
| PC speed - PC4 | 25600 |
| Density | 16GB |
| Module type | UDIMM |
| DIMM type | Unbuffered |
| CAS latency | 22 |
| Extended timings | 22-22-22 |
| Voltage | 1.2V |
| Kit Qty | 1 |
| Warranty | Limited Lifetime |
MODEL NO. : AX4U320016G16A-SR30
MODEL NO. : AX4U32008G16A-SR30
Benefits
MODEL NO. : CB16GU2666
Benefits
MODEL NO. : CT8G4DFRA32A
MODEL NO. : F4-2666C19S-8GIS
Benefits
MODEL NO. : BL8G32C16U4B
VENGEANCE LPX memory is designed for high-performance overclocking. The heatspreader is made of pure aluminum for faster heat dissipation, and the eight-layer PCB helps manage heat and provides superior overclocking headroom.
MODEL NO. : CMK16GX4M1E3200C16
Benefits
MODEL NO. : CMK16GX4M1E3200C16
VENGEANCE LPX memory is designed for high-performance overclocking. The heatspreader is made of pure aluminum for faster heat dissipation, and the eight-layer PCB helps manage heat and provides superior overclocking headroom.
MODEL NO. : CMK8GX4M1E3200C16
MODEL NO. : JM3200HLB-8G
MODEL NO. : AX4U300016G16A-ST60

Reviews
There are no reviews yet.